1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
  2. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszam na Msze Świętą o godz. 18.00.
  3. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, odmawiając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po mszach świętych w dni powszednie o godz. 18.00, w czwartek o 8.00, w niedzielę o 9.00.
  5. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
  6. W dniach od (7-12 września) nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes z okazji 160 rocznicy objawień Matki Bożej. W programie: Avinion, La Salette, Lourdes. Szczegóły tutaj i tablicy ogłoszeń.
  7. Zachęcam do czytania prasę katolicką – Gość Niedzielny, Niedzielę.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
  9. Spotkanie z osobami przygotowującymi się do bierzmowania dzisiaj po mszy św. o 16.30.
  10. Próby w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek, wtorek i piątek o 18.45.
  11. W miesiącu kwietniu zebraliśmy na prace budowlane 5950 zł, w ubiegłą niedzielę zebrałem 7150 zł w parafii św. Pawła w Gdyni. Prace wykonane w kwietniu to instalacja elektryczna i przyłącza wodno – kanalizacyjne do budynków. Koszt to 6950 zł. Dziękuję za prace panu Bogdanowi. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  12. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

ŻYCZĘ OWOCNEGO I DOBREGO TYGODNIA.