1.Dzisiaj szósta Niedziela Wielkanocy,swoje imieniny obchodzi Metropolita Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

2.Od dzisiaj w kościele została zwiększona ilość wiernych do 37 osób plus ksiądz i służba liturgiczna. W tym tygodniu zostanie zamontowany głośnik na zewnątrz, by można było uczestniczyć także we mszy na zewnątrz i przyjąć  komunię św.

3.Dziękuję za złożone ofiary na dalsze prace w kościele. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę 2507 zł. Na konto parafialne zostało przekazane 2800 zł.

4.Jutro 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Na mszy św. o 18.00 będziemy dziękować za wielki dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Po mszy odmówimy dziesiątkę różańca i litanię Loretańską. Po nabożeństwie program słowno-muzyczny o Janie Pawle II.

5.W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 18.00 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszy Świętej. Przez Jej wstawiennictwo zanosimy modlitwy w tych dniach o urodzaje i za głodujących na świecie.

6.W środę po mszy św. wieczornej ok. 18.40 spotkanie dla dzieci które w czerwcu przystąpią do I Komuni św. w naszej parafii wraz  z rodzicem.

7.Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po mszach w dni powszednie, a w niedzielę po mszy o 9.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

8.W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy nowennę przygotowującą nas do Niedzieli Zesłania Ducha świętego.

9.Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościoła .

10.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

 

  ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz