1. Dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na tace z przeznaczeniem na finansowanie wykończenia kościoła. Dziękuję za składane ofiary na konto. Razem zebraliśmy 6394 złote.

2.Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. kanonik Jacek Tabor. Będą trwały do środy włącznie. To szczególny czas łaski. Uczyńmy wszystko, co możliwe, abyśmy mogli uczestniczyć we wszystkich dniach rekolekcji. Nauki głoszone są na wszystkich mszach niedzielnych. W dni powszednie nauki dla dorosłych na mszach od poniedziałku do środy na mszach o 18.00. Nauki dla młodzieży w poniedziałek i wtorek o 19.00. Spowiedź święta w poniedziałek wtorek i środę od 17.00-18.00.

3. Na stojaku wyłożona jest prasa katolicka Gość Niedzielny, Niedziela w cenie 6 zł.

4.Dzisiaj po mszy o 16.30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania, a w przyszłą niedziele katecheza po mszy o 11.30 dla dzieci I komunijnych.

5. Droga krzyżowa w piątek po mszy świętej ok. 18.25 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W niedzielę po mszy o 9.00 gorzkie żale .

6. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć Duchową Adopcję. Obrazki z informacjami wyłożone są na stoliku przy schodach.

7.Dziękuję ofiarodawcom za za wszystkie wykonane prace, życzliwość i modlitwę.

8. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest skrzynka na produkty żywnościowe dla biednych rodzin z naszej gminy.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa błogosławieństwo palm na każdej mszy świętej o 9.00, 10.15 i 16.30. Liturgia mszy o 11.30 rozpocznie się przy krzyżu gdzie nastąpi poświęcenie palm i procesyjne wejście do kościoła. Nasza schola przed kościołem będzie rozprowadzała własnoręcznie wykonane palmy. Ofiary przeznaczone są dla chorych dzieci w szpitalu w Gdańsku.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

proboszcz ks. Andrzej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE-(21-24.03.2021)
PROWADZĄCY REKOLEKCJE- KS. KANONIK JACEK TABOR

NIEDZIELA NAUKI NA MSZACH O 9.00,10.15,11.30 i 16.30
PONIEDZIAŁEK MSZA Z NAUKĄ O 18.00 .
19.00- NAUKA DLA MŁODZIEŻY
WTOREK MSZA Z NAUKĄ O 18.00.
19.00- NAUKA DLA MŁODZIEŻY
ŚRODA –MSZA Z NAUKĄ O 18.00 ( ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI)
SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA -17.00-18.00.