1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Przed kościołem trwa akcja Żonkil wspierająca gdańskie hospicjum.

3. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie 30 minut przed mszą świętą.

4. Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej po mszy świętej o 11.30 w salce na plebani.

5. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

6. Zapraszam na Drogę krzyżową ulicami Otomina w piątek 12 kwietnia. Wyjście sprzed kościoła po mszy świętej  o godz. 18.30.

7. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

8. Dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła w marcu-zebraliśmy 4350 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i osobom zbierającym.

9. Spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, poświęcone przygotowaniu świątecznej liturgii, w sobotę o godz. 17.00.

10. Do nabycia w zakrystii są paschaliki na wielkanocny stół w cenie 10 zł

11. Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach od 9-16.09. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

12. Sołtys Krzysztof Jakubiszak wraz z Radą Sołecką zaprasza wszystkich mieszkańców na wiosenne sprzątanie Otomina w dniu 13.04(sobota). Miejsce zbiórki plac sołecki o godzinie 10.00. Po zakończeniu sprzątania ok. godziny 13.00 ognisko z pieczeniem kiełbasek.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej Niedzielę i Gość Niedzielny jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

14. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitych Bożych darów.

 

ŻYCZĘ RADOSNEJ   NIEDZIELI  I DOBREGO TYGODNIA.