1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
 2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po mszach świętych o 18.00. W niedzielę i święta po mszy św. o 9.00 w dni powszednie w tym tygodniu o 18.00.
 3. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam o godz. 9.00,11.30 i 16.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. W tym dniu spowiedź święta od 17.15. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30. Msza święta o 18.00. Chorych odwiedzę o 17.00.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca chcemy uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas nabożeństwa majowego, odmówimy dziesiątkę różańca.
 6. W dniach od 7 do 12 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes z okazji 160 rocznicy objawień Matki Bożej. W programie: Avinion, La Salette, Lourdes. Szczegóły tutaj i na tablicy ogłoszeń.
 7. Zachęcam do czytania prasę katolicką – Gość Niedzielny, Niedzielę.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
 9. Ks. Proboszcz dzisiaj głosi kazania i kwestuje w parafii św. Pawła Apostoła w Gdyni.
 10. Spotkanie z osobami przygotowującymi się do bierzmowania w przyszłą niedzielę 06.05. po mszy św. o 16.30.
 11. Organizatorzy akcji Pola Nadziei i wolontariusze składają podziękowania wszystkim którzy wsparli ludzi nieuleczalnie chorych w hospicjach. Zebrano 802,94 złote. Bóg zapłać.
 12. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.