1.Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

2.Dzisiaj taca budowlana na dalsze prace w naszym kościele. Dziękuję wszystkim za składane ofiary na tacę i konto .

3.W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.

4.W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki.

5.Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po mszach świętych w dni powszednie, a w niedzielę po mszy o 9.00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

6.Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościoła .

7.Od niedzieli 17 maja włącznie została zwiększona ilość osób uczestniczących w mszach świętych.

 

  ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz