1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po mszy w dni powszednie, a w niedzielę po mszy o 9.00 zapraszam na nabożeństwo majowe.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Tego dnia Msze w kościele o godz. 9.00, 10.15, 11.30 i 16.30.

5.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od 17.30. Wieczorem po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.15.

6. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca taca tej niedzieli przeznaczona jest na wykończenie naszego kościoła.

7. Od 1.04 rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę internetową spis.gov.pl. Spis jest obowiązkowy. Od 4 maja dzwonić będą do domów także rachmistrzowie.

8. W przyszłą niedzielę 9.05 po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej , po mszy o 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. Dziękuję za wszystkie wykonane prace, życzliwość, modlitwę i za składane ofiary.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.  ks. proboszcz Andrzej Sieg