1. Dzisiaj we wspomnienie NMP z Lourdes, nasza wspólnota parafialna obchodzi odpust parafialny. Sumę odpustową o 11.30 odprawi ks. Rafał Detlaff kanclerz Kurii Archidiecezji Gdańskiej.

 

 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych o 9.00. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

 

 1. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza Święta w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00. Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 

 1. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w piątek po mszy o godz. 18.25, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00, a bezpośrednio po nabożeństwie o 16.30 msza święta bez kazania.

 

 1. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła .

 

 1. Zachęcam do nabycia czasopisma Gość Niedzielny i Niedzielę.

 

 1. W piątek 16.02. o 19.00 w leśniczówce spotkanie dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii świętej , w sobotę 17.02. od 12.00-13.00 w leśniczówce wydawanie alb komunijnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę 18.02. na mszy o 11.30 poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

 

 1. Zbiórka dla ministrantów w sobotę 17.02. o 10.00 w kościele, zapraszam także chętne osoby które pragną zostać ministrantami.
 2. Spotkanie dla osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 4.03. po mszy świętej o 16.30.
 3. Istniej realna szansa na gazyfikację Otomina ulic: Borówkowa, Dziewicza, Polna i Słoneczna przed lasem. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

Życzę radosnej niedzieli i owocnego tygodnia.