1.Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2.W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.Spowiedź święta od 17.15. Po mszy świętej nabożeństwo i adoracja.

3.W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza święta o 18.00.

4.Zachęcam do nabycia- Gość Niedzielny i Niedzielę.

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie prace wykonane w kościele.

6.W związku z moim wyjazdem na pielgrzymkę do Lourdes w dniach od 7-12.09. w razie nagłych sytuacji proszę o zgłoszenie się do Lublewa do ks. Franciszka Czap, w piątek, sobotę i niedzielę msze św. odprawi ks. Tomasz Idczak-pallotyn.

7.Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych roku 2019 w niedzielę 16.09 po mszy o 11.30., a młodzieży bierzmowanej w roku 2019 w niedzielę po mszy o 16.30.

8.Dzisiaj na mszy o 11.30 msza na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci i młodzieży i poświęcenie tornistrów uczniów I klasy. Rozdawane będą też książeczki dla dzieci i w każdą niedzielę rozdawane będą do niej obrazki. Zapraszam wszystkich do regularnego uczestniczenia na mszy świętej niedzielnej.

9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzę, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.