1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy świętej. Dzisiaj kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzisiaj w naszej parafii o 11.30 uroczystość I Komunii świętej, a w tygodniu dzieci gromadzą się w kościele na tzw. Białym Tygodniu. W sobotę o 9.00 spod kościoła wyjazd autokarem do Swarzewa. O 11.00 w sanktuarium msza św. a potem okazja na grill. W przyszłą niedzielę 3.06 na mszy o 11.30 Pierwsza Rocznica Komunii św. Okazja do spowiedzi św. W I piątek (1.06) od 17.00, po mszy św. i procesji próba dla osób czytających.
 3. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w czasie procesji we wtorek i środę o 18.30. Zachęcam do udziału dziewczynki w procesji w uroczystość Bożego Ciała i w czasie Oktawy, proszę także o poniesienie sztandarów.
 4. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 9.00 i 11.30. Po mszy o 11.30 wyruszy procesja i przejdzie ulicami: Różaną, Wrzosową, Słoneczną i Konną aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów. Proszę o przystrojenie trasy. Niech nasz liczny udział będzie okazją do manifestacji wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego obecnego w Eucharystii.
 5. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00, w niedzielę o 9.00.
 6. Do środy zapraszam codziennie na nabożeństwa majowe o godz.18.00, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, a w niedzielę o 9.00.
 7. W piątek na nabożeństwo z procesją eucharystyczną o godz. 18.00 zapraszam zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia nie obowiązuje post od potraw mięsnych z racji Oktawy.
 8. Zachęcam do czytania prasę katolicką wystawioną na stojaku.
 9. Dziękuję za sprzątanie kościoła, umycie okien i wystrojenie kościoła.
 10. W Boże Ciało 31.05 zapraszam na ognisko Scholę i ministrantów wraz z rodzicami o 16.00.
 11. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

  ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I OWOCNEGO TYGODNIA