1.Dzisiejszą niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy na każdej mszy świętej święcimy palmy

2.Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00.

3.Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz.19.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00.

4.W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 18.00 zapraszam na drogę krzyżową, a o godz. 19.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. O 21.30 odśpiewamy Gorzkie Żale.

Adoracja od 17.00, a po liturgii Męki Pańskiej do godziny 22.00.

5.W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 9.30, 10.30 i 11.30. Adoracja w Wielką Sobotę przed południem od 9 -12.00 i po południu od 17.00-19.00.

6.Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Proszę o przyniesienie świec. Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. .7.00 radosna procesja rezurekcyjna.

7.Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnotowo będziemy modlić w Wielki Piątek i Sobotę o 17.00 w niedzielę Wielkanocną o 16.20, w II dzień świąt po mszy o 9.00, a w tygodniu po mszach świętych.

8.Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź od poniedziałku do środy od 17.00 do 18.00, we wtorek z udziałem księdza gościa od 18.30 do 19.30.

9.Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki wielkanocne  w cenie  8 zł.

10.Dziękuję za posprzątanie kościoła.

11.Zachęcam do czytania prasę katolicką -Gość Niedzielny , Niedzielę i Małego Gościa.

12.Dzisiaj zbiórka do puszki na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.

13.Na wtorek zapraszam osoby chętne do budowy Grobu Pańskiego na 18.30.

14.W środę na 18.30 zapraszam na spotkanie osoby pragnące uczestniczyć w oprawie liturgii Triduum Paschalnego.

15.Dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła i domu parafialnego w marcu zebraliśmy 5100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym ofiary. Wydaliśmy w tym miesiącu 31700 zł.(koszt okien w domu parafialnym i drzwi w kościele do zakrystii i pomieszczenia gospodarczego).Jeszcze raz składam Bóg zapłać rodzinie za ufundowanie drzwi bocznych w kościele.

NA PRZEŻYWANIE TRIDUUM PASCHALNEGO NIECH NAM BÓG BŁOGOSŁAWI.