1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

2.Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie wspominamy swój własny chrzest w którym otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich.

3.Dzisiejsza taca inwestycyjna jest przeznaczona na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 4.Dziękuję wszystkim którzy przygotowali i wykonali Koncert Kolęd w Uroczystość Trzech Króli.

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6.Dzisiaj ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii odwiedzę mieszkańców ulicy –Żurawiej, Brzozowej i Lipowej.

7.Kolęda dodatkowa dla tych którzy nie mogli przyjąć księdza w wyznaczonym terminie w sobotę 25 stycznia od 14.00. Zgłoszenia w zakrystii, telefonicznie lub mailowo.

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

9.Polecam prasę katolicką- Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie 6 zł.

10.Solenizantów i jubilatów otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA. Ks. Proboszcz Andrzej Sieg