1. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
  2. Dzisiaj o 11.30 I Rocznica Komunii świętej dzieci . Dziękuję za przygotowanie liturgii i wystrój kościoła, a także posprzątanie kościoła.
  3. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała z procesją dookoła kościoła dzisiaj o 11.30 od poniedziałku do czwartku włącznie o godzinie 18.00 proszę o poniesienie sztandarów , zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i parafian do licznego udziału, w czwartek poświęcenie wianków.
  4. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 18.00 w tym tygodniu i o 9.00 w niedzielę.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Msza Święta o godz.18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.
  7. Zachęcam do czytania czasopisma religijne.
  8. W miesiącu maju zebraliśmy na budowę 5100 zł. Jesteśmy w trakcie prac związanych z montażem hydrauliki i elektryki w kościele i domu parafialnym. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i modlitwę.
  9. Pani Sołtys Otomina wraz z Radą Sołecką zapraszają na coroczny Festyn Rodzinny oraz Dzień Dziecka w sobotę 9 czerwca na Plac Sołecki od godziny 14.00 – 21.00. Część rodzinna od 14.00 – 17.00 m.in. malowanie buziek, animacje, konkursy dla dzieci i rodziców. Od 17.00 do 21.00 zabawa przy muzyce. W programie poczęstunek, napoje i wiele niespodzianek.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.