1.We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msza święta o 18.00. Tego dnia błogosławieństwo świec-symbolizujących Jezusa Chrystusa który ma być Światłem w naszym życiu. W tym dniu rozpoczniemy nowennę do NMP z Lourdes przed dniem 11 lutego wspomnienia Matki Bożej z Lourdes. Nasz odpust parafialny będzie miał miejsce w niedzielę 14 lutego.

2.W tym tygodniu przypada w środę  wspomnienie św. Błażeja patrona chorych na gardło, po mszy błogosławieństwo i modlitwa ,a w piątek wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy.

3.W pierwszy piątek miesiąca  od 17.30 jest okazja do spowiedzi św. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. wotywna o Eucharystii, zaś w piątek o 18.00 Msza św. wotywna o Sercu Bożym połączona z nabożeństwem eucharystycznym i adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.15.

4.W pierwszą sobotę miesiąca o 9.30 zbiórka dla ministrantów w salce parafialnej, od 10.00 odwiedzę chorych, po mszy o 18.30 zapraszam na różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

5.Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie 6 złotych i Mały Gość w cenie 5 złotych.

 6.Zapraszam na nowennę i litanię do NMP z Lourdes w środę po mszy o 18.00, w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po mszy o 18.00.

7.Dziękuję ofiarodawcom za złożone ofiary, za wszystkie wykonane prace, za życzliwość i modlitwę. Dziękuję szczególnie w imieniu wspólnoty parafialnej osobom które zdjęły dekorację świąteczną kościoła .

8.W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji zebraliśmy 632.30 groszy.

9.W  przyszłą niedzielę o 11.30 poświęcenie świec dzieci komunijnych , a po mszy spotkanie w salce na plebani.

 

Życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

                                                                      Ks. Proboszcz Andrzej