1.Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

2.W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Chorych odwiedzę o 17.00.

3.Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msza Święta o godz.18.00. Na rozpoczęcie Mszy Świętej pobłogosławię świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

4.Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które odnawiają swoje śluby.

5.W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła.

7.Zachęcam do nabycia czasopisma Gość Niedzielny i Niedzielę.

8.W lutym w parafii św. Floriana w Kolbudach rozpoczynają się 2 kursy Alfa. Spotkania pierwszego kursu będą w poniedziałki, a drugiego we wtorki. Zapisy odbywają się poprzez stronę WWW.WSPOLNOTAKOLBUDY.PL Szczegóły na plakacie.

9.Odpust parafialny w naszej parafii 11.lutego. Suma odpustowa o 11.30. 2 lutego rozpoczniemy nowennę przed świętem NMP z Lourdes codziennie po mszach świętych.

10.W przyszłą niedzielę będę kwestował w parafii MBNP w Gdańsku- Wrzeszczu. Msze do południa odprawi w naszym kościele ks. Tomasz Idczak (pallotyn).

11.W tym tygodniu nie będzie mszy świętych w poniedziałek i wtorek. W pozostałe dni msze święte wg planu. W tych dniach w sytuacjach nagłych proszę o zgłoszenie się do Ks. Franciszka Czap w Lublewie.

12.W sobotę 03.02. o godzinie 10.00 zapraszam do demontażu wystroju świątecznego w naszym kościele.

13.W ubiegłą niedzielę na pomoc Rodzina Rodzinie w Syrii zebraliśmy 265 złotych.

      Życzę owocnego tygodnia, wypoczynku z racji ferii zimowych i Bożego błogosławieństwa.