1.Dzisiaj już czwarta niedziela Wielkiego Postu –w połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2.W środę 25.03 przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w zakrystii mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3.Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od 15.00 do 16.30, a w dni powszednie adoracja pół godziny przed mszą świętą. W poniedziałek, środa-sobota od 17.30-18.00. We wtorek od 7.30-8.00. Również 30 minut przed mszą okazja do spowiedzi.

 4.Zachęcam w domu do codziennej modlitwy różańcowej w intencji chorych, służby zdrowia, aby Miłosierny Bóg zachował nas od epidemii korona wirusa, ja odmówię w kościele.

5.Ks. Arcybiskup Sławoj Głódź udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej  na czas trwania epidemii dla osób w podeszłym wieku, chorych, dzieci , młodzieży i ich opiekunów, osobom czującym zagrożenie zarażeniem. Przypominam że komunię św. możemy przyjmować na rękę, a znak pokoju przekazujemy przez ukłon. Zachęcam do duchowej łączności poprzez udział we mszy transmitowanej w telewizji. TVP 1-godz. 7.00 i 11.00 i o 11.30 na faceboku transmisja z naszego kościoła.

6.Osoby w podeszłym wieku które nie uczestniczą w niedzielnej mszy ,a pragną przyjąć komunię św. w domach proszę o kontakt tel. na parafię 501854817. Osoby które potrzebują pomocy w zakupach o kontakt telefoniczny na parafię bądź do sołtysa Krzysztofa Jakubiszaka (698638331).

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

8.Przy bocznych drzwiach na stoliku wystawione są paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.

9.Przy wyjściu z kościoła na stojaku do nabycia prasa katolicka- Niedziela i Mały Gościa. Tygodnik Gość Niedzielny dostępny jest w wersji elektronicznej.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI ,DOBREGO TYGODNIA I DUŻO ZDROWIA.

 

Zapowiedzi przedślubne : II -Dariusz Niedziela i Marzena Talaga z Otomina.