1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.
  2. Dzisiaj przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki zbierają datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu przekażą każdemu darczyńcy żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Wesprzyjmy to dobrze znane dzieło miłosierdzia.
  3. Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię świętą.
  4. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msza święta o godz. 18.00.
  5. Zachęcam do czytania prasę katolicką – Gość Niedzielny, Niedzielę i Mały Gość.
  6. Spotkanie dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej odbędzie się w piątek 27.04 o 18.45 w kościele.
  7. W dniach od (7-12 września) nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej. W programie: Avinion, La Salette, Lourdes. Szczegóły tutaj.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
  9. W najbliższą sobotę (28.04) o 9.30 zapraszam na rajd rowerowy do Łapina. Wyjazd sprzed kościoła (zwiedzimy wystawę samolotów w Łapinie oraz starą papiernie w Łapinie Dolnym).
  10. Spotkanie z panią Sołtys w środę (25.04). Szczegóły [ze strony internetowej Sołectwa] do pobrania tutaj.
  11. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.