1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

2. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwa majowe. Litanię Loretańską będziemy odmawiać codziennie po mszy w dni powszednie , a w niedzielę po mszy o 9.00.

3.W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Msza o 18.00 po mszy Różaniec poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

4.Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komuni w salce na plebani.

5. Najbliższe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 9 maja po mszy o 16.30.

6.Zbiórka dla ministrantów w sobotę 1.05 o 9.30 w salce na plebani.

7.Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i na konto na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni i składane na wykończenie naszej świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

8.Wtym tygodniu są wolne intencje można zamawiać je w zakrystii.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

ks. proboszcz Andrzej