1.Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2.Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych . Nabożeństwa majowe po mszach świętych w dni powszednie o 18.00, jedynie we wtorek o 8.00 i w niedzielę po mszy o 9.00.

3.Uroczystość święceń kapłańskich w naszej diecezji odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Modlitewnej pamięci parafian polecamy tegorocznych kandydatów do kapłaństwa.

4.W przyszłą niedzielę 19 maja na mszy św. o 11.30 będę dziękować za 25 lat kapłaństwa. Zapraszam wszystkich parafian na eucharystię, a po mszy na poczęstunek na placu zabaw.

5.Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek i piątek o 18.45. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 26 maja o 11.30, zaś Rocznica Komunii św. będzie 2 czerwca o 11.30.

6.Spotkanie dla ministrantów w najbliższą sobotę o 17.00 w salce na plebani.

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

8.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecam Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

9.Solenizantów i jubilatów zawierzam opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

ŻYCZĘ RADOSNEJ NIEDZIELI I OWOCNEGO TYGODNIA.