1.Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o 23.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata , łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

2.Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3.Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni o 23.00. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msze Święte w I dzień Bożego Narodzenia o 9.00 i 11.30, nie będzie mszy o 16.30,a w drugi dzień świąt o 9.00,11.30 i 16.30.

4. Zachęcam do przystąpienia do spowiedzi św. Okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek od 17.00 do 18.00 i we wtorek od 8.00-8.30.

5.W poniedziałek ostatnie Roraty o 18.00. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.

6.Od 27 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na malowanie kościoła i prace nad wystrojem prezbiterium. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, umieszczony na stronie parafialnej i ulotkach na stojaku.

Plan kolęd na najbliższe dni:

27.12(piątek) od 16.00-Słoneczna od nr. (2-23)

28.12(sobota) od 16.00-Cisowa, Słoneczna od nr. (26-73) i Żurawia 1 i 2.

29.12 (niedziela) od 14.00-Sarnia, Zajęcza, Płomienna.

30.12 (poniedziałek)- Agrestowa, Azaliowa, Jagodowa, Morelowa, Mandarynkowa, Cytrynowa, Daglezjowa i Śliwkowa.

02.01. (czwartek)-od 16.00-Cyprysowa, Malinowa i Klonowa.

03.01.(piątek )-od 16.00-Figlarna, Miła, Tęczowa, Radosna.

04.01(sobota)-od 14.00- Słoneczna za lasem, Polna i Dziewicza.

05.01 (niedziela)-od 14.00- Bursztynowa.

7.Do nabycia w zakrystii małe świece w cenie 10 zł. duże w cenie 20 zł, są także wyłożone na stoliku przy bocznych drzwiach.

8.Opłatki świąteczne można otrzymać w zakrystii lub biurze parafialnym. Ofiary przeznaczone są na cele budowlane.

9.Nasza schola rozprowadza sianko wigilijne ofiara przeznaczona jest na działalność scholi.

10.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie  świątecznej dekoracji kościoła.

11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Świąteczny podwójny Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 10 zł. i Mały Gość w cenie 5 zł.

12.Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych.

13.Solenizantów i jubilatów otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA. Ks. Proboszcz Andrzej Sieg