1.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie które od 17.15 poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

2.W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3.Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne ofiarą do puszek.

4.W przyszłą niedzielę 2 lutego na mszy św. o 11.30 poświęcę świece dla dzieci pierwszokomunijnych, po mszy św. spotkanie dla nich w salce na plebani.

5.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , a w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego po mszach o 18.00.

6.Zbiórka dla ministrantów w sobotę 1 lutego o 9.30, a chorych odwiedzę tego dnia od 10.00

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

8.Nasz odpust parafialny odbędzie się w niedzielę 9 lutego. Sumę odpustową o 11.30 odprawi ks. Stanisław Łada proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża w Pruszczu Gdańskim.

9.Polecam prasę katolicką- Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie 6 zł.

10.Solenizantów i jubilatów otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA. Ks. Proboszcz Andrzej Sieg