1.Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2.Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie informacyjnej i na stronie parafialnej. Temat tegorocznych rekolekcji brzmi Jak zbudować dom. Nauki wygłosi dla nas ks. Tomasz Idczak.

Dzisiaj nauki podczas każdej mszy, o 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w poniedziałek i wtorek o 17.15 nauka dla dzieci szkół podstawowych, a o 19.15 dla młodzieży gimnazjum, szkół średnich i studentów. Nauki dla dorosłych na mszy w poniedziałek i wtorek o 18.00. W środę nauka rekolekcyjna na mszy o 18.00 dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

3.Spowiedź rekolekcyjna będzie sprawowana w środę od 17.00. Na mszy świętej w środę na mszy o godzinie 18.00 zebrana taca przeznaczona zostanie dla ks. rekolekcjonisty.

4.W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcam wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5.Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 18.25 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.00.

6.Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w piątek 29.03 po Drodze Krzyżowej w salce na plebani.

7.Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i wszystkie wykonane prace. Mamy już ufundowane trzy żyrandole. Dziękuję ofiarodawcom. Bóg zapłać za składane ofiary na budowę naszej świątyni. Zakończyliśmy prace związane z sufitem naszej świątyni. Koszt prac wyniósł 60000 zł. Pozostało do spłacenia 20000 zł.

8.W tym tygodniu są wolne intencje.

9.Zachęcam do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

10.Do nabycia w zakrystii są paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.

11.W ubiegłą niedzielę w zbiórce dla misjonarzy zebraliśmy 320 zł. Bóg zapłać.

12.Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzę błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

ŻYCZĘ  DOBREJ NIEDZIELI  I OWOCNEGO PRZEŻYCIA REKOLEKCJI .