1. Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb.
  2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W Tygodniu Biblijnym zachęcam przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego, które pomogą nam zgłębić prawdę o Bogu przemawiającym do swojego ludu w księgach Starego i Nowego Testamentu. Przy wyjściu z kościoła do odebrania sigle z fragmentem Listu do Rzymian proszę o odczytanie w domu.
  3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.
  4. We wtorek przypada 10 rocznica nominacji arcybiskupa Sławoja Leszka Głódź na metropolitę gdańskiego. Pamiętajmy o modlitwie. Msza w intencji ordynariusza odbędzie się 22.04. o 13.00 w katedrze w Oliwie.
  5. Zachęcam do czytania prasę katolicką – Gość Niedzielny, Niedzielę.
  6. Spotkanie dla dzieci przystępujących do I Komunii świętej odbędzie się w piątek 20.04 o 18.45 w kościele.
  7. W dniach od (7-12 września) nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej. W programie: Avinion, La Salette, Lourdes. Szczegóły tutaj.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
  9. W następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjów. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni.
  10. W przyszłą niedzielę 22.04. po mszy o 11.30 spotkanie rodziców dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię świętą.
  11. Niech Zmartwychwstały oświeca swoim słowem każdy dzień życia solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA