1.Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete . Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela.  Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2.Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00.

3.Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w tym tygodniu codziennie 30 minut przed mszą.

4.Ostatnie spotkanie formacyjne dla Liturgicznej Służby Ołtarza, połączone z przygotowaniem świątecznej liturgii, odbędzie się w sobotę 22.12. o 17.00.

5.Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościoła .

6.W zakrystii do nabycia świece Caritasu w ramach Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom –małe świece 7 zł, duże 18 zł. W zakrystii można też odebrać opłatki. Ofiara przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

7.Nasza schola parafialna rozprowadza wigilijne sianko pod obrus. Ofiary przeznaczone są na działalność scholi.

8.Dzisiaj zbiórka do puszek na prace dla uchronienia i zabezpieczenia Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku.

9.W piątek 21 grudnia zapraszam o 18.30 wszystkich chętnych zwłaszcza młodzież bierzmowaną do strojenia choinek i przygotowania szopki.

10.Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

11.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość.

12. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia 2019 roku, a 6.01. na mszy o 11.30 nasza schola wystawi jasełka.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.