1.Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2.Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbierane także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3.Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i wszystkie wykonane prace.  Bóg zapłać za składane ofiary na budowę naszej świątyni. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości bierzmowania: naszej scholi parafialnej, ministrantom, szafarzom, młodzieży bierzmowanej, rodzicom bierzmowanych za wystrój świątyni i właścicielom karczmy Swojak za posiłek dla biskupa i kapłanów. Rodzice bierzmowanych ufundowali jeden żyrandol i  rodzina z naszej parafii ufundowała drugi żyrandol.Bóg zapłać. Koszt dużego żyrandola 2100 zł. Jeśli któraś z rodzin chciałaby ufundować to proszę o kontakt.

4.Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.18.25. oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 16.00. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5.Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się za tydzień 24.03. Nauki wygłosi dla nas ks. Tomasz Idczak. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

6.We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godz. 8.00.

7.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam Gość Niedzielny, Niedzielę i Małego Gościa.

8.W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję dziecka poczętego zapraszam do podjęcia tego dzieła 25.03 na mszy o 18.00.

9.Do nabycia w zakrystii są paschaliki wielkanocne w cenie 10 zł.

10. W zakrystii są do odbioru zdjęcia z bierzmowania.

10.Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

 

ŻYCZĘ  DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.