1.Dzisiaj rozpoczęły się parafialne rekolekcje wielkopostne które potrwają do środy 28 lutego. Witam bardzo serdecznie rekolekcjonistę ks. Piotra Wieckiego. Zapraszam wszystkich parafian do udziału w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na mszy o 9.00, 11.30 i 16.30. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W dni powszednie msze z naukami rekolekcyjnymi o 18.00. Dla dzieci klas (I-VI) w poniedziałek o 17.30 , a dla młodzieży we wtorek o 19.00. Spowiedź w środę od 17.15.

2.Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 18.25, a gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00.

3.Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu w I piątek miesiąca od 17.30. O 18.00 msza święta ,a o 18.25 Droga Krzyżowa. Chorych odwiedzę o 17.00.

4.Zachęcam do czytania prasę katolicką -Gość Niedzielny i Niedzielę.Dziękuję za posprzątanie kościoła.

5.W pierwszą sobotę miesiąca 3.03 o godzinie 17.30 różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca naszej parafii.

6.Dziękuję za złożone ofiary, w miesiącu lutym zebraliśmy 4700 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym.

7.4 lutego głosiłem kazania w parafii MBNP w Gdańsku zebraliśmy 8200 zł.

8.Informuję że w miesiącu lutym wydatki na cele budowy wyniosły 44000 na które składają się spłata za wymianę gruntu pod budynkiem parafialnym, ocieplenie dachu nad prezbiterium i wykonanie sufitu z płyty gipsowej z włazem w pomieszczeniu gospodarczym. Przed wykonaniem ocieplenia dachu w kościele najpierw otynkujemy ściany . Przed otynkowaniem musimy położyć instalacje zarówno nagłośnieniowe, grzewcze i oświetleniowe, automat do dzwonu i zamontować drzwi zewnętrzne boczne, do zakrystii i pomieszczenia gospodarczego. Jednocześnie na marzec zamówione zostały okna do domu parafialnego.

9..Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i puszka przy wyjściu z kościoła na pomoc dla misjonarzy.

10..W zakrystii do nabycia paschaliki wielkanocne.

11.W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Sadownik (l.66) z ul. Cisowej. Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

 

 

Życzę radosnej niedzieli i owocnego przeżywania rekolekcji parafialnych.