1.Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699).

2.Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie.

3.Na zakończenie Mszy Świętej o 9.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

4.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas. Zbiórka do puszek po mszy św.

5.Od środy 1 maja zapraszam na nabożeństwa majowe z odmawianiem litanii loretańskiej po mszach św. w dni powszednie o 18.00, jedynie we wtorek po mszy o 8.00 i w niedzielę o 9.00.

6.W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o 9.00, 11.30 i 16.30. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. 30 minut przed każdą mszą. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.Jak każdego miesiąca, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę od godz. 09.00.

8.W I sobotę miesiąca o 17.15 różaniec zapraszam na różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

9.Dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła, zebraliśmy 5190 zł., dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie żyrandoli . Z zebranej sumy 2000 zł zostały przekazane na żyrandole na chórze, pozostałe na spłatę sufitu kościoła. Bóg zapłać.

10.Dzisiaj po mszy św. o 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

11.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia.

 

ŻYCZĘ RADOSNEJ NIEDZIELI I OWOCNEGO TYGODNIA.