1.Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2.Dzisiaj po mszy o 9.00 Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na odmówienie dziesiątki różańca i spotkanie opłatkowe.

3.W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

4.W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian.

5.Nasza scholka parafialna zaprasza na koncert kolęd w czasie mszy o 11.30 w Uroczystość Trzech Króli 6.01.2020.

6.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

7.Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca-taca będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

8.W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

11.01 od 14.00- ul. Borówkowa i Księżycowa.

12.01 od 14.00- ul. Żurawia, Brzozowa i Lipowa.

Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, stronie parafialnej i kartkach na stojakach.

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

10.Solenizantów i jubilatów otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA. Ks. Proboszcz Andrzej Sieg