1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary na tę pomoc.
2. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msza święta o 18.00.
3.Od poniedziałku rozpoczną się prace układania płyt marmurowych w nawie kościoła i w zakrystii. Msze święte odbywać się będą wieczorem każdego dnia o 18.00.
4.Poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 20.12 o 11.30 .
5.Na czas obostrzeń sanitarnych w niedzielę jest dodatkowa msza o 10.15, msza o 11.30 transmitowana jest online. Proszę o zakładanie maseczek i przyjmowanie komunii w pierwszej kolejności na rękę.
6.W zakrystii , a także sklepie w Otominie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany. Schola tradycyjnie sprzedaje sianko na stół wigilijny ofiary przeznaczone są na działalność naszej scholi parafialnej.
7.W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane : w poniedziałki i czwartki o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, proszę wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony, dzieci przynoszą także serduszka z dobrymi uczynkami które zawisną na świątecznej choince.
8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
9.Na stojaku można nabyć prasę katolicką w cenie 6 PLN.
10.Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła wystawione są świece Caritas. Cena małych 10 zł, dużych 20 zł.Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
11.Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skrzynka na produkty żywnościowe dla biednych rodzin z naszej gminy.
12.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię za życzliwość, modlitwę, ofiary, wszystkie wykonane prace i dbanie o porządek.
13.Dziękuję ofiarodawcom za ufundowanie ławek . Ławki zostaną wstawione do kościoła w drugiej połowie grudnia. Pozostały jeszcze boczne ławki koszt jednej 3000 zł.
14. W przyszłą niedzielę taca budowlana na prace przy wykończeniu naszej parafii.
15.Zmarł śp. Ryszard Budziński z ul. Jagodowej lat 65. Msza pogrzebowa w środę o 12.30. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg