1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary na tę pomoc.
  2. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. wieczorna o 18.00 z poświęceniem medalików dzieci pierwszokomunijnych. Jest to także 6 rocznica ustanowienia naszej parafii.
  3. W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są : w poniedziałki, środy i piątki o 18.00.  Proszę wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
  4. Na stojaku można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i „Niedzieli”
  5. Świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 PLN mała i 20 PLN duża można nabyć w zakrystii, świece wyłożone są także na stoliku w kościele. Opłatki możemy nabyć w zakrystii, biurze parafialnym, a także miejscowym sklepie. Ofiary przeznaczone są na fundusz budowlany naszego kościoła.
  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryka Seminarium Gdańskiego który będzie zbierał tacę na funkcjonowanie Seminarium. W związku z tym kolekta budowlana będzie zbierana nie w przyszłą niedzielę, ale za 2 tygodnie 19 grudnia.
  7. Przy wyjściu można zabrać sianko pod obrus ofiary przeznaczone są na fundusz scholi.

 

 

Ks. proboszcz Andrzej Sieg