1.Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 18.30 odprawiamy Drogę krzyżową, a w niedziele po mszy św. o godz. 9.00. Gorzkie żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

2.Dzisiaj po mszy św. o 11.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w salce na plebanii.

3.Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie, Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. Różaniec w sobotę o 17.15 poprowadzi wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii.

5.Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w piątek od godz. 17.30. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej oraz do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie.

6.Adoracja Najświętszego Sakramentu w I piątek od 17.30.

7.Chorych odwiedzę w sobotę 7.03. od 10.00.

8.W przyszłą niedzielę taca budowlana.

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła .

10.Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii w III Niedzielę Wielkiego Postu 15.03 i potrwają do 18.03. poprowadzi je ks. Jacek Tabor.

11.Przy wyjściu z kościoła na stojaku do nabycia prasa katolicka- Gość Niedzielny i Niedziela

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.