1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

 

  1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych w piątek po mszy wieczornej o godz. 18.25, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00 a po nabożeństwie msza święta bez kazania.

 

  1. W przyszłą niedzielę 25 lutego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej i potrwają do środy 28 lutego. Poprowadzi je ks. Piotr Wiecki. Plan rekolekcji wywieszony jest na gablocie , a także znajduje się na stronie parafialnej.

 

  1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami i puszka na pomoc dla misjonarzy.

 

  1. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w oprawę liturgiczną ,przygotowanie darów, czytania w czasie odpustu parafialnego, słowa podziękowania kieruję do właścicieli Karczmy Swojak za obiad odpustowy. Bóg zapłać.

 

  1. Zachęcam do nabycia czasopisma Gość Niedzielny i Niedzielę.

 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła.

 

  1. Dzisiaj na mszy o 11.30 poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Najbliższe spotkanie dla nich 9.03. o 19.00 w leśniczówce. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej 4 marca po mszy świętej o 11.30.

 

  1. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

 

ŻYCZĘ WSZYSTKIM UDANEJ NIEDZIELI I OWOCNEGO TYGODNIA