1.W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2..Dzisiaj na dodatkowej mszy świętej o 13.00 ks. Bp. Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

3.Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz.18.25, Gorzkie żale dzisiaj o 9.00 ,a od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 16.00.

4.Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej.

5.Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 24.03. Nauki wygłosi dla nas ks. Tomasz Idczak-pallotyn.

6.Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

7.Zachęcam do lektury prasy katolickiej wystawionej na stojaku.

8.Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i wszystkie wykonane prace, zwłaszcza za wystrój kościoła na bierzmowanie. Panu Zenonowi dziękuję za wycekolowanie i wymalowanie zakrystii. Trwają od poniedziałku prace związane z przygotowaniem ocieplenia dachu, prace będą kontynuowane w tym tygodniu. Bóg zapłać za składane ofiary na budowę naszej świątyni.

9.Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczam serdeczną pamięcią i zawierzam opiece świętych patronów.

 

ŻYCZĘ  DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.