1.Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

2.Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00. Zapraszam do udziału dorosłych, a szczególnie dzieci i młodzież Zachęcam do przyniesienia tradycyjnych lampionów. Dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.

3.Dzisiaj na mszach św. gościmy kleryka Gdańskiego Seminarium Duchownego który wygłosi świadectwo. Całość kolekty przeznaczona jest na Gdańskie Seminarium.

4.Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace i za krzesła ofiarowane do salki w domu parafialnym, za ułożenie nagłośnienia, prace elektryczne.

5.Zachęcam do czytania : Niedzieli i Gościa Niedzielnego .

6.Dzisiaj na mszach św. poświęcę opłatki wigilijne które w grudniu rozniosą osoby zbierające ofiary na budowę po domach. Ofiary przeznaczone są na cele budowlane.

7.W zakrystii do nabycia świece Caritasu w ramach Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom –małe świece 7 zł, duże 18 zł.

8.Nasza schola parafialna rozprowadza wigilijne sianko pod obrus. Ofiary przeznaczone są na działalność scholi.

9.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Pierwszo piątkowa spowiedź święta od godz. 17.15. Adoracja Najświętszego sakramentu od 17,15. Chorych odwiedzę w piątek od 16.30.

10.W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 17.30 i 18.00.

11.Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

.12.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.

13.W przyszłą niedzielę 9.12. na mszy o 11.30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy spotkanie dla rodziców i dzieci, natomiast po mszy o 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

14.Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.