1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Okres Adwentu, jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiaj na wszystkich mszach świętych poświęcenie opłatków które w grudniu rozniosą osoby zbierające ofiary na budowę kościoła. Opłatki można także odebrać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

2. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele w poniedziałek i czwartek o godz. 18.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W blasku światła lampionów roratnych, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Dzieci tradycyjnie przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, którymi udekorujemy choinkę jako najpiękniejszy dar dla narodzonego Pana Jezusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych przez zakup świec Caritasu, już są do nabycia w zakrystii małe świece w cenie 10 zł. duże w cenie 20 zł. Nasza schola rozprowadza sianko wigilijne ofiara przeznaczona jest na działalność scholi.

3.Dziękuję za złożone ofiary na wykończenie naszej świątyni zebraliśmy 5100 zł. Zostały wstawione drzwi do zakrystii i pomieszczenia naprzeciw koszt 4900 zł. Drzwi główne wykonawca obiecuje wstawić w najbliższych dniach.

4.Dzisiaj po mszy św. o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci I Komunijnych z krawcową w salce na plebanii.

5.W środę wspominamy św. Barbarę, a w piątek św. Mikołaja. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej od 17.30. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Adoracja w I piątek miesiąca od 17.30. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Zapraszam o 17.15 na różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca. W sobotę od 10.00 odwiedzę chorych.

6.W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także 4 rocznica ustanowienia naszej parafii. Na mszy świętej o 11.30 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy spotkanie w salce na plebanii.

7.Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy i litania do Matki Bożej z Lourdes w środę o godz. 18.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 18.00.

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

9.W tym tygodniu są wolne intencje, które można zamawiać w zakrystii.

10.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11.Solenizantów i jubilatów otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA. Ks. Proboszcz Andrzej Sieg