1. Uczniowie, którzy usłyszeli od Jana Chrzciciela słowa: oto Baranek Boże, poszli za Nim i z radością stwierdzili: znaleźliśmy Mesjasza. Każdy, kto pragnie spotkać Pana Jezusa, musi najpierw pójść Go poszukać i potem pozwolić się prowadzić się przez Niego. To takie proste, a wiedzie do zbawienia.
 2. Dzisiaj wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Zachęcam, aby w sposób szczególny otoczyć modlitwą naszych rodaków przebywających poza granicami Ojczyzny, ich rodziny oraz duszpasterzy posługujących polskim emigrantom.
 3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszam seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.30.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
 6. Są wolne intencje zachęcam do ich zamawiania.
 7. W przyszłą niedzielę 21 stycznia odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc rodzinie w Syrii w akcji Rodzina Rodzinie w której uczestniczy nasza parafia.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej będzie miało po feriach 16.02.2018. 17.02 w sobotę od 12.30 do 13.30 w leśniczówce nastąpi wydawanie alb. Poświęcenie świec na mszy o 11.30 18.02.2018.
 9. Nasz odpust parafialny odbędzie się w niedzielę 11.02.2018. Sumę odpustową o 11.30 odprawi kanclerz Kurii Archidiecezji Gdańskiej ks. dr Rafał Detlaf. 2 lutego rozpoczniemy nowennę do NMP z Lourdes po mszach przed odpustem.
 10. W naszej parafii wczoraj zakończyły się kolędy (wizyty duszpasterskie). Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli kolędy, za gościnność, wspólną modlitwę, rozmowy, poczęstunek i ofiary składane na budowę. Msza święta w intencji wszystkich parafian którzy przyjęli kolędę w piątek 16.01 o 18.00. Dzisiaj od 14.00 kolęda dodatkowa zgłoszenia na nią w zakrystii.
 11. Zachęcam do nabycia czasopisma Niedziela i Gość Niedzielny
 12. Niech Jezus – Baranek Boży – wskazuje solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia drogę prowadzącą do zbawienia.

Życzę radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa!