1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Zapraszam na Roraty w poniedziałek i środę o 18.00. W środę Wielki Finał tegorocznych rorat. Nagrodzimy tych, co mają najpiękniejszy lampion, tego, kto najczęściej gościł Maryję w jej figurce w domu, tych, co byli na wszystkich nabożeństwach.
  2. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę 22 grudnia od 18.00 do 19.30. Będzie zaproszony kapłan. Spowiedź także 30 minut przed każdą mszą świętą.
  3. W Wigilię Msza św. Pasterka o 22.00. i o północy . W pierwszy dzień świąt msza o 9.00 i 11.30 . W przyszłą niedzielę i zarazem w II dzień świąt na Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  4. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na utrzymanie parafii i sprzątanie kościoła i te przesyłane na konto parafialne. Dziękuję za złożone ofiary dzisiaj na tacę na dalsze prace w kościele.
  5. Dzisiaj także po Mszach św. można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone są dla scholi.
  6. Abp Tadeusz Wojda wskazał możliwości przeprowadzenia w tym roku wizyty duszpasterskiej w naszej archidiecezji:
  7. Tradycyjna wizyta duszpasterska w domach tych wiernych, którzy wyraźnie o nią poproszą („kolęda na zaproszenie”).
  8. Wzorem ubiegłego roku zaproszenie wiernych do kościoła na Mszę św. w intencji poszczególnych parafian (np. według tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej).
  9. Połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla wiernych z poszczególnych rejonów parafii oraz odwiedziny tych osób, które wyraźnie o to poproszą.

W związku z brakiem „regularnej” wizyty kolędowej abp Wojda zasugerował, by zaprosić osoby, które wprowadziły się niedawno do parafii na spotkanie w biurze parafialnym w celu zapoznania ich ze sprawami duszpasterskimi oraz zaproszenia do czynnego udziału w życiu Kościoła.

W związku z powyższym, tych, którzy z racji epidemicznych boją się przyjąć księdza i ministrantów po kolędzie, zapraszam w Nowym Roku po 9 stycznia na Msze św. dla poszczególnych rejonów parafii o 18.00. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram podam w najbliższym czasie. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i  obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny  i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na prace przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.

Jednocześnie do tych domów, których gospodarze poprzez wyraźną deklarację wyrażą chęć przyjęcia kolędników, udam się z wizytą duszpasterką po Mszy św. około 18.30 odpowiednio do harmonogramu kolęd. Proszę chęć przyjęcia kolędy wyrazić smsem, mailem lub bezpośrednio u mnie w zakrystii do 9 stycznia. Mój numer telefonu: 501854817.

10.Przy wyjściu można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Można jeszcze nabyć opłatek w zakrystii i w miejscowym sklepie. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć na stoliku duże 20 zł, małe 10 zł.

11.W poniedziałek o 18.30 zapraszam wszystkich którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu dekoracji świątecznej w kościele.

 

Ks. proboszcz Andrzej Sieg