1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, pojutrze święto Nawrócenia św. Pawła, w środę biskupów Tymoteusza i Tytusa. W czwartek przypada Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. W piątek przypada wspomnienie św. Tomasza z Akwinu. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzam opiece świętych Patronów.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny, Niedzielę i Małego Gościa.
  4. 3 lutego po mszy wieczornej do 19.30, wspólnota Czas dla Rodzin zaprasza na wieczór uwielbienia. Myślą przewodnią tej modlitwy będą słowa: Bóg jest dla nas ucieczką i mocą . Podczas spotkania planowane jest krótkie nauczanie połączone ze świadectwem.
  5. W przyszłą niedziele po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych w salce na plebani.
  6. W dniach od 15-24.09 planowana jest pielgrzymka do Fatimy przez Andaluzję, Lizbonę i Madryt. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w zakrystii.
  7. Dziękuję za ofiary złożone podczas Mszy św. kolędowych, na utrzymanie parafii i dalsze prace w kościele.

Ks. Andrzej Sieg – proboszcz

                          Kolęda   w parafii NMP z Lourdes -2022

23.01.2022 (niedziela)              – Borówkowa i Księżycowa .

24.01.2022 (poniedziałek )      –Żurawia, Brzozowa i Lipowa .

Msze święte o 18.00 w intencji parafian z poszczególnych ulic  w niedzielę o 16.30 . Na mszach zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domu które niech senior domu odmówi i poświęci dom. Dla osób które wyrażą chęć poprzez ustną deklarację, maila , sms (Tel 501854817) udam się po mszach  na kolędę . Tradycyjnie ofiary które złożymy przeznaczone są na utrzymanie parafii i kolejny cel który sobie stawiamy (elewacja kościoła i prace wokół kościoła). Będzie okazja wsparcia także funduszu ministranckiego.