1. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela okresu zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym, o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.
  2. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek biskupów Tymoteusza i Tytusa. W sobotę przypada Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. W niedzielę przypada Światowy Dzień Trędowatych. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy z okazji ich święta serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  3. 26 stycznia 2023 roku przypada XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.
  4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć aktualny Gość Niedzielny i Niedzielę w cenie 10 PLN.
  5. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na budowę kościoła 3347 PLN. Dziękuję za ofiary składane na konto parafialne.
  6. Dzisiaj po mszy o 11.30 katecheza dla dzieci komunijnych.
  7. Zakończyliśmy wizyty duszpasterskie w naszej parafii, dziękuję za wspólną modlitwę, serdeczne przyjęcie, rozmowy, poczęstunki. Dziękuję za ofiary złożone przy tej okazji na nowy konfesjonał. Dziękuję w imieniu ministrantów za ofiary złożone na fundusz ministrantów.
  8. W naszym kościele został umieszczony nowy zamykany konfesjonał. Poprzedni konfesjonał został przekazany do budowanego kościoła w Niestępowie.
  9. Zbiórka dla ministrantów w sobotę 27.01.2024 o 10.00
  10. .Zmarła śp. Lucyna Bławat z ulicy Podkowa. Pogrzeb w czwartek, do pogrzebu różaniec po mszy o 18.00, w niedzielę o 9.00. Dobry, Jezu a nasz Panie daj , Jej wieczne spoczywanie..

Ks. Andrzej Sieg – proboszcz