1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu – czas modlitwy w intencji chrześcijańskiego życia rodzin. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są w poniedziałek, środę i piątek. Jutro wspomnienie św. Łucji a we wtorek Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia.
  2. Dzisiaj gościmy kleryka GSD Filipa z V roku który będzie zbierał tace na Seminarium Gdańskie. Dlatego kolekta budowlana na dalsze prace w naszym kościele w przyszłą niedzielę 19.12.2021.
  3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł. i „Niedzieli” w cenie 8 zł., na stoliku można nabyć świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom małe w cenie 10 PLN i duże w cenie 20 złotych.
  4. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę 22 grudnia od 18.00 do 19.30. Będzie zaproszony kapłan.
  5. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na Kościół katolicki na terenach byłego ZSRR 330 PLN.
  6. Opłatki można odebrać w zakrystii, biurze parafialnym, a także miejscowym sklepie. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na cele budowlane.
  7. Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie w salce na plebanii dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  8. W sobotę 18.12 o 18.00 zapraszam scholę i ministrantów wraz z rodzicami na msze o 18.00 jako dziękczynną połączoną na zakończenie ze spotkaniem opłatkowym.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Łucję Danis l.82 z ul. Słonecznej. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

Zapraszając do dobrego przeżywania drugiej części adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzę wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.  X Proboszcz Andrzej Sieg