1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o 18.00. We wtorek św. Łucji a w środę św. Jana od Krzyża. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia
  2. Na stojaku można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego „i „Niedzielę”, świece Caritas w cenie 10 PLN mała i 20 PLN duża znajdują się na stoliku. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub w kancelarii ofiary zasilają budżet budowlany. Schola rozprowadza sianko wigilijne ofiary złożone są przeznaczone na działalność scholi.
  3. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę 21 grudnia od 17.00 do 19.00. Od 18.00 do 19.00 będzie zaproszony kapłan.
  4. Witamy dzisiaj diakona Wojciecha, który głosi kazania i zbierze tacę na Seminarium Gdańskie.
  5. Nasza taca budowlana na dalsze prace w kościele wyjątkowo w tym miesiącu w przyszłą niedzielę. Dziękuję za ofiary składane na konto parafialne.
  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali oprawę uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
  7. Dzisiaj po Mszy św. o 16.30 katecheza dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, w przyszłą niedzielę po mszy o 11.30 katecheza dla dzieci komunijnych.
  8. Jutro w kinie Helios Forum Gdańsk o godzinie 20.00 zarezerwowany jest seans filmu Prorok o kard. Stefanie Wyszyńskim.
  9. Trwa zbiórka świąteczna dla ubogich z gminy. Artykuły spożywcze i chemiczne można składać pod drzwiami przy wyjściu.
  10. Spotkanie opłatkowe dla scholi i ministrantów wraz z rodzicami w sobotę 17.12 o 16.00 w salce na plebani.

Zapraszając do dobrego przeżywania adwentu życzę wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.  X Proboszcz Andrzej Sieg.