1. Jak co roku, w przypadającą dziś II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w blisko 100 krajach świata ofiarując im naszą modlitwę. Dziś zbiórka do puszki na misyjne dzieła ewangelizacyjne i humanitarne.
  2. Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę.
  3. W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca taca budowlana na dalsze prace w kościele.
  4. Rozpoczynamy nowennę do Ducha św. przed bierzmowaniem. Nowenna w tym tygodniu dzisiaj przed katechezą, w środę o 18.30 i w piątek po Drodze krzyżowej.
  5.  Gorzkie Żale w niedzielę po mszy o 9.00, a w piątek o 18.25 zapraszam na Drogę Krzyżową dzieci, młodzież i dorosłych.
  6. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Turcji i na grecką wyspę Patmos w dniach od 16-23 września. Szczegóły na stronie internetowej i gablocie.
  7. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego „i „ Niedzieli” w cenie 10 PLN.
  8. W zakrystii można zakupić świece na stół świąteczny – paschaliki w cenie 20 PLN.

———————————————————————————–

Ks. proboszcz Andrzej Sieg