1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary do puszek na tę pomoc.
  2. W tym tygodniu wspominamy w środę św. Ambrożego, a w czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także 7 rocznica powstania naszej parafii. Zapraszam na uroczystą msze świętą, po której Godzina Modlitwy. W tym dniu o 18.00 poświęcenie medalików i krzyżyków dzieciom pierwszokomunijnym.
  3. W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, i proszę wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
  4. Dzisiaj po mszy o 11.30 katecheza dla dzieci komunijnych, za tydzień po mszy o 16.30 katecheza dla bierzmowanych.
  5. Nasza schola parafialna rozprowadza przy wyjściu sianko wigilijne ofiary przeznaczone są na działalność scholi.
  6. W sobotę o 9.30 zbiórka ministrantów.
  7. Polecam aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”. Są także na stoliku świece „Caritas” w cenie duża – 20 PLN, mała 10 PLN.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka Seminarium Gdańskiego który będzie zbierał tacę na Seminarium, dlatego w grudniu wyjątkowo nasza kolekta budowlana na prace w kościele w III niedzielę 18 grudnia.
  9. W zakrystii lub w biurze parafialnym do nabycia poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji wzmacniają budżet budowlany.

 

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzę wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił. Ks. proboszcz Andrzej Sieg