1. Dzisiaj gościmy kleryka Szymona Szymańskiego, który wygłosi świadectwo i będzie zbierał kolektę na potrzeby Seminarium Gdańskiego.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary do puszki na tę pomoc.
 3. W tym tygodniu wspominamy w środę św. Łucję, a w czwartek św. Jana od Krzyża.
 4. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii są odprawiane w poniedziałek, środę i piątek o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach wraz ze św. Wojciechem zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Dzieci przynoszą także serduszka z dobrymi uczynkami.
 5. Na stojaku można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.
 6. Na stoliku wyłożone są opłatki wigilijne ofiary przeznaczone są na nowy konfesjonał. W opłatki można także zaopatrzyć się w miejscowym sklepie. Są także małe świece „Caritas” w cenie 10 PLN i duże w cenie 20 PLN.
 7. Schola parafialna rozprowadza sianko wigilijne przy wyjściu z kościoła.
 8. Kolekta budowlana na dalsze prace w kościele w przyszłą niedzielę.
 9. Spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonego kapłana będzie w piątek 22 XII od 17.30 do 19.00.
 10. W gablotce wywieszony jest plan kolęd, podany jest także w internecie.
 11. W przyszłą niedzielę katecheza dla dzieci komunijnych po mszy świętej.
 12. W przyszłą niedzielę Kiermasz Bożonarodzeniowy dzieł wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapinie. Cel kiermaszu wyjście z uczestnikami Terapii zajęciowej w Łapinie do teatru, muzeum i wycieczkę.
 13. W sobotę o 16.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów w salce na plebanii.
 14. Zmarła śp. Iwona Przepióra (l.57). Msza pogrzebowa w środę o 11.00.

Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.

 

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzę wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił.

 

proboszcz ks. Adrzej Sieg