1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.
2.Na czas obostrzeń sanitarnych  w niedzielę jest dodatkowa msza o 10.15, o 11.30 transmitowana jest msza online. Proszę o zakładanie maseczek i przyjmowanie komunii w pierwszej kolejności na rękę.
3.W zakrystii , a także sklepie w Otominie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany. Schola tradycyjnie sprzedaje sianko na stół wigilijny ofiary przeznaczone są na działalność naszej scholi parafialnej.
4.W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane : w poniedziałki i czwartki o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, i proszę wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony, dzieci przynoszą także serduszka z dobrymi uczynkami które zawisną na świątecznej choince.
5.Dziękuję rodzinom które ufundowały ławki.
6.W pierwszy piątek miesiąca od 17.30 okazja do spowiedzi św. Msza o 18.00 , po mszy adoracja do 19.15. W sobotę od 10.00 odwiedzę chorych, a po mszy o 18.00 nabożeństwo I- sobotnie które poprowadzi Żywy Różaniec.
7.W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbary. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
8.Na stojaku można nabyć prasę katolicką w cenie 6 PLN.
9.Na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła wystawione są świece Caritas. Cena dużych 20 zł, małych 10 zł.Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
10.Przy wyjściu z kościoła wystawiona jest skrzynka na produkty żywnościowe dla biednych rodzin z naszej gminy.
11.Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy wesprzeć to dzieło ofiarami do puszek.
12.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię za życzliwość, modlitwę, ofiary, wszystkie wykonane prace i dbanie o porządek.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg