1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent, okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 2. Dzisiaj na mszy o 9.00 poświęciliśmy opłatki, które można odbierać w zakrystii, biurze i miejscowym sklepie. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany.
 3. W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.
 4. W pierwszy piątek od 17.30 okazja do spowiedzi św. Nabożeństwo ku czci Serca Bożego po Mszy św. o 18.00
 5. W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które będą odprawiane : w poniedziałek, środę i piątek o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, i proszę wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Dzieci przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
 6. Zachęcam do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „ Niedzieli.”
 7. Od dzisiaj w zakrystii i na stoliku w kościele będzie można zaopatrzyć się w świece wigilijne w cenie 10 i 20 PLN. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin.
 8. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na ten cel do puszek.

 

 1. W sobotę po mszy o 18.00 różaniec poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
 2. Na pomoc migrantom zebraliśmy do puszek 390 PLN.
 3. Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych w salce na plebani.
 4. Przy wyjściu kościoła na stoliku można zaopatrzyć się w sianko pod obrus wigilijny. Ofiary przeznaczone są na fundusz dla scholi.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg