1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzę błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
  2. Msze Święte dzisiaj o 7.00,11.30 i 16.30. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane o 9.00 i 11.30. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.
  3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. Spowiedź święta i Adoracja od godziny 17.30. O 17.00 odwiedzę chorych. A w sobotę o 17.30 różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
  5. Codziennie po mszach odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, jedynie dzisiaj o 16.20. a jutro po mszy o 9.00, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszy Świętej o 9.00 we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.
  6. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do uroczystej oprawy liturgii Triduum Paschalnego, ministrantom, szafarzom, panom pomagającym w liturgii, osobom czytającym, śpiewającym, Scholi, wszystkim którzy zaangażowali się budowę Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Za ofiary złożone na budowę Grobu Pańskiego.
  7. Zachęcam do czytania prasę katolicką -Gość Niedzielny , Niedzielę .
  8. Spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii świętej odbędzie się w piątek 6.04 o 19.00 w leśniczówce.
  9. We pierwszej połowie września nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Lourdes z okazji 160 rocznicy objawień Matki Bożej. W programie: Avinion, La Salette, Lourdes. Szczegóły tutaj.
  10. W niedzielę 8.04 zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Na radosne świętowanie tajemnicy Zmartwychwstania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.