• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
  • Na stoliku zostały wyłożone poświęcone opłatki, można nabywać je także w miejscowym sklepie. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany.(nowy zamykany konfesjonał)
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy kleryka Seminarium Gdańskiego który będzie zbierał kolektę na potrzeby Seminarium. W związku z tym nasza kolekta budowlana zbierana będzie za dwa tygodnie 17 grudnia.
  • W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Barbary, czwartek św. Ambrożego, w piatek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane : w poniedziałki, środy i piątki o 18.00. Do udziału we wspólnych roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Roraty przygotowane przez Wydział Duszpasterki Kurii Metropolitalnej przygotowują nas do Jubileuszu 100-lecia gdańskiej diecezji i peregrynacji relikwii św. Wojciecha.
  • Na stojaku można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i “Niedzielę”.
  • Dzisiaj po każdej Mszy św. będą rozprowadzane świece wigilijne. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin. Mała świeca w cenie 10 PLN, duża w cenie 20 PLN.
  • Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona za tydzień przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.
  • W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia przypada 8 rocznica powstania naszej parafii. Zapraszam do udziału we mszy o18.00. Po mszy zapraszamy na poczęstunek w salce parafialnej.
  • Dzisiaj po mszy o 11.30 katecheza dla dzieci komunijnych.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg