1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres obowiązkowej komunii św. wielkanocnej.
  2. Dzisiaj o 11.30 Rocznica I Komunii świętej.
  3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonifacego – biskupa i męczennika.
  4. Przed kościołem w poniedziałek o 18.40 próba dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne dziewczynki.
  5. W czwartek przypada nakazana Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 9.00, 11.30 i po procesji ok.13.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy tradycyjna procesja ulicami Różaną, Wrzosową, Pogodną i Konną. Proszę o przygotowanie ołtarzy. Proszę również o poniesienie sztandarów, figurki Matki Bożej i przystrojenie domów.
  6. Tradycyjnie w Boże Ciało o 16.00 zapraszam na ognisko ministrantów i scholę z rodzinami na placu w leśniczówce.
  7. W piątek przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego i udzielona jest dyspensa od pokarmów mięsnych.
  8. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.25 – w Oktawie Bożego Ciała – połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W przyszłą niedzielę Procesja Eucharystyczna po Sumie o godz. 9.00.
  9. Na stojaku można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  10. W przyszłą niedziele z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta budowlana.

Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg