1. W najbliższą sobotę 16 lipca o 11.30 zostanie odprawiona msza święta na pamiątkę ostatniego Objawienia NMP z Lourdes. Odpust parafialny przeżywamy 11 lutego na pamiątkę pierwszego Objawienia. Ostatnie Objawienie  spina w klamrę cudowne wydarzenia w Lourdes. Mszę odpustową odprawi ks. Andrzej Bemowski proboszcz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku. Po mszy świętej wraz z sołtysem i Radą sołecką zapraszamy na Festyn Rodzinny.
  2. Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego. 6.07. papież Franciszek mianował  na tą funkcję ks. Piotra Przyborka dyrektora wydziału duszpasterskiego .
  3. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP i od 18.30-19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przypominam, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty.
  4. W lipcu i sierpniu we wtorek i czwartek msze o 7.00, pozostałe msze bez zmian.
  5. W poniedziałek przypada święto Benedykta opata i patrona Europy, we wtorek przypada wspomnienie św. Bonifacego Brunona z Kwerfurtu, w środę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek przypada wspomnienie św. Bonawentury, w sobotę przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  6. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” cenie 8 PLN.
  7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę budowlaną i składane na konto parafialne. Rozpoczniemy na przełomie lipca i sierpnia prace związaną z elewacją plebanii i kościoła wraz z chodnikiem wokół kościoła. Planowane jest także jesienią obsadzenie terenu kościoła drzewkami.

                       Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Andrzej Sieg – proboszcz

 

Zapowiedzi przedślubne

-I- Maciej Dolny z Otomina i Paulina Mierzwińska z Gdańska.

-I-Wandtke Radosław z Otomina i Wiktoria Drzeżdżon z Kąpina.

-I-Karol Majchrzak i Marta Najdowska z Otomina.